Wonderful world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

* Facebook *

3 posters

Ići dole

* Facebook * Empty * Facebook *

Počalji od Wonderful Sub Maj 03, 2008 1:56 pm

Kada je pre dve i po godine kreirao društvenu mrežu Facebook, Mark Cukerberg (Mark Zuckerberg) verovatno nije mogao da pretpostavi da će njegov sajt danas biti druga najposećenija internet lokacija za društvene kontakte u Americi,

Facebook je posle nepune tri godine postojanja, sedmi najposećeniji sajt na internetu sa 13 miliona registrovanih korisnika na 2.200 univerziteta , 22.000 srednjih škola i 2.000 kompanija širom sveta. Oko 85 odsto američkih visokoškolaca ima naloge u ovoj bazi studenata, a 70 odsto njih koristi je svakodnevno.

Šta je Facebook?

Lokacija Facebook je društvena mreža i služi za smeštanje fotografija i slanje poruka drugim članovima, ali za najveći deo popularnosti može da zahvali samo jednoj mogućnosti – slike drugih korisnika možete pregledati i tokom časova, saznati sve o njima i možda ih pozvati na sastanak.

Ideja za vebsajt, prema tvrdnji autora, bila je motivisana socijalnom potrebom da na Harvardu omogući upoznavanje ljudi koji žive u drugim domovima unutar univerziteta. Kako navodi, želeo je da umesto postojećih pojedinačnih lista stanara svakog od domova, napravi onlajn direktorijum gde bi svi studenti mogli da budu na jednom mestu. Osnove sajta postavio je za oko nedelju dana.

Radio ga je zajedno sa cimerima Krisom Hjuzom (Chris Hughes) i Dastinom Moskovicem ( Dastin Moskovitz), I iako njegov pokretač i najviše eksponiran u javnosti, Cukerberg u zajedničkoj kompaniji ima učešće od oko 30 odsto.

Lansiran u februauru 2004. godine, veoma brzo se širio Harvardom i za nekoliko nedelja više od polovine studenata tog univerizteta bilo je registrovano. Usledila je ekspanzija na drugim elitnim univerzitetima, kao što su Jejl, Stenford i Kolumbija.

Postao je popularan i na britanskim univerzitetima , delom jer je korisnicima omogućavao da osiguraju dostupnost informacija, ličnih podataka i kontaktiranja samo kolegama sa njihovog univerziteta ili posla.

Postao je pravi fenomen na mreži, šireći se naglo po drugim školama, uprkos konkurenciji sličnih, lokalnih vebsajtova.

Kako je objasnio Cukerberg, sajt je napravljen tako da su njegovi članovi deo manjih zajednica, kao što su škole, kompanije ili regioni , tako da svaki od njih može da vidi profil samo onih koji su u njegovoj mreži ili njihovi prijatelji. Cilj je bio da se korisnici osiguraju kako bi mogli da dele informacije samo sa ljudima do kojih im je stalo, zbog čega su im na raspolaganju brojne mogućnosti podešavanja i kontrole pristupa njihovim podacima.

(Tekst preuzet sa b92)

Imate li svoj facebook nalog,
kako vam se dopada?
Wonderful
Wonderful
Administrator

Broj poruka : 454
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.05.2008

https://wonderfullworld.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

* Facebook * Empty Re: * Facebook *

Počalji od *tanja* Ned Jun 01, 2008 4:57 pm

imam facebook...nije los,malo mi je komplikovan al dobro.... martini
*tanja*
*tanja*

Broj poruka : 18
Datum upisa : 17.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

* Facebook * Empty Re: * Facebook *

Počalji od Maka Sre Jul 23, 2008 9:58 pm

uuu,ja obozavam Face.Imam profil,nadjite me kez
Meni je jako jednostavan..i obozavam ga!
Maka
Maka
moderator

Broj poruka : 45
Godina : 37
Datum upisa : 18.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

* Facebook * Empty Re: * Facebook *

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu